ÜSTÜN GROUP 1950 lerden beri demir dışı metal sektöründe faaliyet gösteren, günümüze kadar üstün kalite anlayışını bozmayan ve günün şartlarına göre kendini yenileyen sektörün önde gelen firmalarından biridir.1

 

Metal sektöründeki imalatçılar için uluslararası standartlarda ve istenilen alaşımlarda birincil kalite pirinç ve alüminyum külçe & biyet üreterek sektörün ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Ürettiğimiz biyetlerden ekstrüzyon yöntemi ile pirinç ve alüminyum yarı mamüller (boru, profil, çubuk, lama v.s.) çekilmektedir. Bunun yanı sıra bakır, alüminyum, pirinç, bronz, çinko ve diğer demir dışı metallerin geri dönüşümlerinin (hurdalarının) ticaretini gerek yurt içinde gerekse yurt dışında yapmaktadır.

 

Artan kapasitesi ve büyüme hızı ile üstün kalite anlayışını birleştiren Üstün Kardeşler, metal ekstrüzyon, sıcak şekillendirme (dövme), inşaat sektörü, banyo & mutfak aksesuarları ve restoran işletmeciliği sektörlerinde de faaliyet göstermeye başlamıştır. Firmalarının artmasıyla oluşan ÜSTÜN GROUP un ana firması olarak topluluk içindeki yerini almıştır.

 

Bugün Üstün Kardeşler firmasıyla oluşan ÜSTÜN GROUP üstün kalite anlayışını ürünleriyle tüm Türkiye’ye ve dünyaya taşımaktadır.